FAQ

ODZYSK CIEPŁA

Odzysk ciepła jest procesem w którym ścieki produkcyjne są zatrzymywane w drodze do oczyszczalni i konwertowane przez wymiennik ciepła tak, aby większość ciepła wracała z powrotem do zakładu.

Montaż systemu jest głównie uzasadniony ekonomicznie. Oprócz samego zwrotu ciepła do 90% przez system AquaHeat, korzyścią jest również oszczędzanie energii elektrycznej, której kotłownia nie potrzebuje w takiej ilości jak wcześniej. Innymi zaletami są niski nakład kosztów przygotowania infrastruktury czy łatwość czyszczenia.

Systemy AquaHeat są montowane z zapewnieniem 5-letniej gwarancji.

System AquaHeat może być zamontowany na 3 sposoby: podziemnie, naziemnie wewnątrz budynku lub naziemnie w zabudowie kontenerowej na terenie zewnętrznym.

System AquaHeat został stworzony głównie do branży spożywczej, konkretniej do przetwórstwa żywności i napoi, a na ogół jest to system przeznaczony do branż które wytwarzają ciepło wodne do produkcji.

Jeżeli zależy Tobie na budowie takiego systemu, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 607 604 051.

MYJNIE CYSTERN

Myjnia cystern jest innowacyjnym systemem gruntownego czyszczenia komór cystern po surowcach spożywczych, materiałach niebezpiecznych oraz paliwach.

System do mycia cystern to zestaw urządzeń wysokociśnieniowych. System ten jest wyposażony w indywidualne systemy grzewcze. Kotły parowe zapewniają wydajność do 2500 kg/h. Urządzenia wysokociśnieniowe zasilają głowice myjące znajdujące się na trawersie zamontowanym w osi myjni. Z tego poziomu dokonuje się czyszczenia cystern.

Certyfikat ECD to Europejski Dokument Mycia. Towarzyszy on każdemu procesowi mycia, realizowanemu na zlecenie przedsiębiorstw transportujących substancje spożywcze, chemiczne oraz paliwowe. Stowarzyszenie EFTCO (Europejska Federacja Organizacji Myjni Cystern) promuje dokument ECD jako model wspólnego dokumentu dla myjni cystern z całej Europy. Dlatego właśnie głównym kryterium przewoźników przy wyborze obsługującej ich myjni cystern jest posiadanie ww. certyfikatu.

Głównymi klientami myjni cystern są przewoźnicy substancji spożywczych, chemicznych oraz paliwowych. Zdarzają się wyjątki, w których przewoźnicy innych substancji pojawiają się na takowych myjniach.

 

Jeżeli zależy Tobie na budowie myjni cystern, zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 607 604 051.

AQUAPRESS

AquaPress jest linią produktów myjek wysokociśnieniowych o szerokim zastosowaniu w branży rolniczej oraz przemyśle.

Linia AquaPress składa się z trzech modeli: Eco Evo, Industrial oraz Foam & Go.

Na ogół nie ma zasady do zakupu linii AquaPress. Zakup naszych produktów pozwala na bardziej zaawansowane procesy higieny w branży spożywczej, jak i również na zwykłe utrzymywanie czystości na zewnętrznej elewacji firmy.

W sprawie kupna produktu z linii AquaPress zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem +48 607 604 051.